• POMOC DLA POGORZELCÓW Z OBIERWI

• "Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr,
            które posiada, ale jego czynów.

Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi."

- Jan Paweł II

POMOC DLA POGORZELCÓW Z OBIERWI

Szkolne Koło Caritas

działające przy Szkole Podstawowej w Obierwi

organizuje zbiórkę żywności oraz środków higienicznych

w lokalnych sklepach: "GS u Kingi", "Groszek"

dla rodziny, która w pożarze straciła swój dom.

Zebrane produkty zostaną podzielone na kilka części

i będą przekazywane rodzinie systematycznie,

zgodnie z potrzebami.

Zbiórka potrwa do 30 października 2020r.

• Dzień Uśmiechu

• W minionym tygodniu w Szkole Podstawowej w Obierwi obchodziliśmy Dzień Uśmiechu. Nasi wychowankowie po raz kolejny przekonali się, że znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” jest prawdziwe.  Zaangażowani uczniowie musieli  uśmiechnąć się po skosztowaniu… kawałka cytryny. Chętnych do wykonania zadania nie brakowało, a na twarzy każdego dziecka pojawiał się szeroki uśmiech.

Ten dzień udowodnił, że śmiech pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, odblokowuje emocje i redukuje stres. Jesteśmy przekonani, że na twarzach naszych uczniów uśmiech będzie gościł każdego dnia.

• NOWY ROZKŁAD DZWONKÓW

obowiązujący od 12 października 2020 r.

1.   800 – 845
            2.   855 – 940
            3.   950 – 1035– długa przerwa (20 minut)
            4.   1055 – 1140
            5.   1150 – 1235
            6.   1245 – 1330przerwa 5 minut
            7.   1335 – 1420 przerwa 5 minut
            8.   1425 – 1510

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• 2 października 2020 roku w Szkole Podstawowej w Obierwi obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To wydarzenie, w które zaangażowane są tysiące szkół na całym świecie. Utwierdza nas w przekonaniu, że umiejętność mnożenia jest niezbędna w codziennym życiu.

Nasi uczniowie celebrowali to święto przez cały tydzień. Każdego dnia sprawdzali, czy tabliczkę mnożenia znają ci młodsi i ci starsi. Dzięki plakatom umieszczonych na terenie szkoły dyskusjom na temat poprawności poszczególnych zagadek nie było końca. Finał matematycznego święta odbył się w piątek. Najpierw wszyscy uczniowie rozwiązali test, w którym mogli wykazać się swoimi umiejętnościami. W każdej klasie dokonano wyboru Klasowego Eksperta Tabliczki Mnożenia. Zwycięzcy zmierzyli się w ostatecznym starciu, podczas którego wyłoniono Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia. Wszyscy uczestnicy otrzymali skromne upominki, a na najlepszych czekały dodatkowe nagrody. Nad przebiegiem akcji czuwały panie Danuta Godzina i Kinga Prusaczyk.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia sprawiły uczniom wiele radości, a wspólna zabawa zachęciła do dalszej nauki. Do zobaczenia za rok!

• Dzień Chłopaka

• Dnia 30 września 2020r. obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji na terenie naszej szkoły miała miejsce nietypowa wizyta. Dzieci z oddziału przedszkolnego i pierwszej klasy gościły u siebie trzech wyjątkowych chłopców -alpaki. ,,Majkel” i jego koledzy wywołali niemałe zamieszanie wśród dzieci będących na boisku szkolnym. Tych trzech przedstawicieli wielbłądowatych z dalekiej Ameryki Południowej okazało się bardzo sympatycznymi gośćmi. Dzięki obserwacji w plenerze, uczniowie poznali pochodzenie, budowę zewnętrzną i zwyczaje alpak. Mogli ponadto nakarmić zwierzęta, pogłaskać i zabrać na spacer. 😉 Z pewnością ta niecodzienna wizyta zostanie na długo w ich pamięci.

• Dzień Głośnego Czytania

• 29 września 2020 roku obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Aby włączyć się w obchody tego wydarzenia, najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać historię przygód Kota w butach, który, co ciekawe,  zaszczycił dzieci swoją obecnością. Następnie słuchacze odpowiedzieli na kilka pytań, które dotyczyły znanej baśni. Wszyscy uczestnicy otrzymali zakładki do książek  i słodkie upominki.

Ten dzień przypomniał uczniom, że czytanie książek sprawia wiele przyjemności. Zachęcił także do częstszego odwiedzania szkolnej biblioteki, w której każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Jesteśmy przekonani, że akacja głośnego czytania trwale zagości w kalendarzu szkolnych wydarzeń.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• 25 września 2020 roku  w naszej szkole zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego. To ważne  wydarzenie poprzedziła  kampania wyborcza, podczas której kandydaci  zaprezentowali swoje programy. Plakaty z krótkimi opisami własnych zainteresowań, planów i ambicji zachęcały do głosowania, w którym wzięło udział 48 uczniów.  Każdy wyborca mógł oddać tylko jeden głos na swojego faworyta. Zgodnie regulaminem, w skład Samorządu Szkoły Podstawowej w Obierwi weszły osoby o największej liczbie głosów i będą pełnić następujące funkcje:

• Julia Waszkiewicz – przewodnicząca,
            • Gabriela Kowalczyk – zastępca,
            • Kamil Kaczyński – sekretarz.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy!