• Wieczór Profilaktyki RaP – Rozrywka a Profilaktyka

• W piątek 3 czerwca, już po raz kolejny w naszej szkole,  odbył się  Wieczór Profilaktyki pod nazwą RaP – Rozrywka a Profilaktyka. Jest to impreza, która kontynuje założenia PaT – Portu – Profilaktyka a Ty. Głównym celem imprezy jest propagowanie szeroko pojętej profilaktyki poprzez warsztaty z policją i innymi instytucjami, które zawsze chętnie biorą udział w tego typu akcjach. Trzeba podkreślić, iż nasza szkoła jest jedyną placówką na terenie powiatu ostrołęckiego, która organizuje tego typu spotkania z młodzieżą pod własną nazwą RaP.

Tegoroczny Wieczór Profilaktyki był szczególny, biorąc pod uwagę fakt, iż przez ostatnie dwa lata pandemii nie było możliwości organizacji tej kluczowej imprezy. Uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Olszewce wspaniale zintegrowali się w kręgu zagadnień profilaktycznych, a na koniec wspólnie bawili się do późnej nocy. Imprezę rozpoczął mecz towarzyski pomiędzy szkołami w Olszewce i Obierwi. Obydwie szkoły za zaangażowanie w rywalizację otrzymały dyplomy i nagrody. Następnie przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, st. asp. Krzysztof Kolator, Asystent Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii przeprowadził z uczniami warsztaty poruszając tematy bezpieczeństwa nad wodą oraz w ruchu drogowym. Uczniowie mieli możliwość przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej ćwicząc na fantomie oraz przekonać się zakładając alkogogle, jak zgubne jest spożywanie alkoholu.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy sportowców. To również część profilaktyki, gdyż zaproszeni goście nie tylko dali pokaz swoich umiejętności, ale również zachęcali uczniów do obierania drogi aktywności fizycznej w zamian za przesiadywanie przed komputerem czy chodzeniem z kolegami bez celu. W tym roku gościliśmy Alka „Nevi” Białobrzewskiego, który w spektakularny sposób pokazał próbkę swoich umiejętności w tańcu breakdance oraz przedstawicieli klubu Gladiator w Ostrołęce, którzy w widowiskowy sposób zaprezentowali sztukę walki Ju-Jitsu. Oba pokazy zrobiły na uczniach duże wrażenie. Mamy nadzieję, że zachęceni pokazem udadzą się na lekcję breakdance czy Ju-Jitsu.

Nie zabrakło również akcentów muzycznych. Pan Wojciech Dudkowski wraz z Wojciechem Richterem z zespołu Droga na Ostrołękę poprowadzili fantastyczny recital profilaktyczny skupiając wokół siebie wszystkich uczestników imprezy. Na zakończenie Kamil Piątkowski i  Music Party Center wspaniale poprowadzili dyskotekę angażując wszystkich do wspólnej zabawy.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację imprezy, w szczególności Radzie Rodziców, którzy zapewnili pyszny posiłek dla uczniów i zaproszonych gości, nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Olszewce i Obierwi oraz Wójtowi Gminy Lelis, który zaszczycił nas swoją obecnością.