• Z informatyką za pan brat !!!

          • Mamy się czym pochwalić. Coraz to młodsi przedstawiciele naszej szkoły uzyskują dyplomy i pochwały. Uczennica klasy I - Hanna Sobiech, dzięki ogromnej motywacji i chęci przygotowania pracy konkursowej jaką było wykonanie kartki okolicznościowej metodą lustrzaną w programie PowerPaint uzyskała I miejsce w szkolnym konkursie ,,Elektroniczna kartka z kalendarza”. Młodej zwyciężczyni gratulujemy pomysłowości i wytrwałości w dążeniu do celu.

          • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

          •  

            25 czerwca 2021r. (piątek):   

            • godz. 9:00 - zakończenie roku szkolnego dla klas 0 – III – duża świetlica
            • godz. 10:00 - zakończenie roku szkolnego dla klas IV-VII – duża świetlica

            Prosimy o dostosowanie się do niżej podanych wytycznych:

            • Uczniowie przychodzą na wyznaczone godziny, w przypadku klas 0-III prosimy, aby dziecku towarzyszyła tylko jedna osoba dorosła.
            • Należy pamiętać o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk.
          • Zwrot podręczników i kluczy do szafek

          • 21-22 czerwca 2021r. w godzinach 7.30-15.30 do sekretariatu szkoły.                                                                                

            Prosimy uczniów by przed oddaniem klucza zabrali wszystkie swoje rzeczy z szafek.

          • Informacja MEiN dot. szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat

          • Organizacja szczepień

            Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych
            i powszechnych oraz na terenie placówek oświatowych (tryb mobilny).

             

            Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

             

            Mapa punktów szczepieńhttps://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

             

            Gdzie i kiedy uczniowie mogą się szczepić?

            Już od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. W tych miejscach jest realizowany cały proces szczepienia, który obejmuje:

            • zgodę rodzica,
            • kwestionariusz,
            • kwalifikację lekarza,
            • szczepienie.

             

            Harmonogram szczepień po wakacjach

            Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

             

            Szczepienia będą odbywały się według następującego harmonogramu:

            • I tydzieńwrześnia (1.09-5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym,
            • II tydzieńwrześnia (6.09-12.09 – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,
            • III tydzieńwrześnia (13.09-19.09) – tydzień szczepień.

             

            Przygotowanie się ucznia do szczepienia – rekomendacje dla rodziców

            Wspólnie z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców i opiekunów. W zaleceniach znalazły się m.in. informacje dotyczące spożywania posiłków przed szczepieniem czy przyjmowania leków. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.

             

            Dlaczego warto się zaszczepić?

            Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych.

             

            Jak działa szczepionka?

            Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna.

             

            Ministerstwo Edukacji i Nauki

            Departament Informacji i Promocji

             

          • Klasy IV – VIII nauka hybrydowa od dnia 17 maja 2021 r. do 28 maja 2021r.

          • Działając w oparciu o Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dn. 29 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19  informuję, że od dnia 17.05.2021r. do dnia 21.05.2021r. zajęcia w klasach IV- VIII Szkoły Podstawowej w Obierwi będą prowadzone w trybie hybrydowym, zgodnie z obowiązującym planem lekcji,  według poniższego harmonogramu:

             

             

             

             

             

            W przypadku nauki zdalnej w dalszym ciągu wykorzystujemy aplikację Microsoft Teams. 

            Klasy I – III oraz oddziały przedszkolne pracują w trybie stacjonarnym bez zmian.

            W dniach egzaminu oddział przedszkolny pracuje bez zmian.

          • Jak wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021?

          • Spis jest naprawdę łatwy! Wystarczy wejść na stronę internetową Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) oraz skorzystać z wygodnej i bezpiecznej aplikacji spisowej. Zrób to jak najszybciej!

            Z obowiązku spisowego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021(NSP 2021) możemy się wywiązać już od 1 kwietnia. Wtedy zacznie działać aplikacja spisowa NSP 2021 – podstawowa i OBOWIĄZKOWA metoda spisu. Nie warto z tym zwlekać!

            Do aplikacji zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki. Dla cudzoziemców bez numeru PESEL przewidziano odrębny tryb logowania z wykorzystaniem poczty e-mail.

            Nie masz komputera? Pomogą urzędnicy

            Osoby, które nie mają komputera lub telefonu z Internetem, mogą poprosić o pomoc najbliższych lub udać się do Urzędu Gminy lub Miasta i zgłosić chęć udziału w NSP 2021.  Na spisującą się osobę będzie czekać specjalnie przygotowany komputer z dostępem do sieci internetowej. W razie pytań lub problemów wsparciem będzie służyćwyznaczony do tego pracownik Urzędu.

            Ze względu na sytuację epidemiczną warto wcześniej sprawdzić telefonicznie dostępność punktu spisowego i umówić się w Urzędzie na konkretną godzinę.

            Można również spisać się przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową pod nr 22 279 99 99.

            Rachmistrz ostatnią deską ratunku

            Jeśli z ważnych powodów nie spisaliśmy się przez Internet – w domu lub w Urzędzie Gminy/Miasta – musimy spodziewać się telefonu od rachmistrza lub jego wizyty. WAŻNE – gdy skontaktuje się z nami rachmistrz,nie możemy już odmówić udziału i musimy się spisać. Z tego względu –podkreślmy to raz jeszcze – warto spisać się samemu przez Internet w dogodnym dla nas terminie.

            Więcej informacji: https://spis.gov.pl/

          • Narodowy Spis Powszechny 2021

          • Policzmy się dla Polski!

            Rozpoczyna się Narodowy SpisPowszechny 2021

             

            Od 1 kwietnia będzie trwaćnajwiększe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce, a podstawową metodą będzie samospis internetowy.

             

            Najważniejszy cel NSP 2021 to poznanie sytuacji demograficznej i mieszkaniowej na poziomie kraju, województw, powiatów i gmin. Dzięki tym danym będzie można analizować zmiany, jakie zaszły w procesach demograficzno-społecznych i ekonomicznych od czasu ostatniego spisu powszechnego (2011 r.), a także tworzyć prognozy dotyczące rozwoju Polski w najbliższych latach.

             

            Obowiązek, ale przede wszystkim szansa

             

            Każda osoba mieszkająca w Polsce niezależnie od posiadanego obywatelstwa czy wieku jest zobowiązana do udziału w spisie. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni). Taki obowiązek wynika z zapisów dwóch ustaw - o statystyce publicznej oraznarodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań. Warto również pamiętać o spisaniu współmieszkańców przebywających za granicą, jeśli nadal są zameldowani na stałe w naszym mieszkaniu.

             

            Nasz udział w spisie powinien jednak wynikać przede wszystkim z poczucia odpowiedzialności. Wyniki NSP 2021 posłużą do planowania działań w najważniejszych dla społeczeństwa obszarach, takich jak: rodzina, szkolnictwo, rynek pracy, mieszkania, emerytury i wiele innych. Od kompletności i jakości danych będą zatem w dużej mierze zależeć losy naszego kraju, województwa, powiatu i gminy do czasu następnego spisu powszechnego, czyli co najmniej przez najbliższe10 lat. Dlatego tak bardzo liczy się każdy wypełniony formularz spisowy.

             

            Najwygodniej przez Internet

             

            Samospis internetowy to podstawowa i obowiązkowa metoda spisowa. Jest też najbardziej przyjazna – możemy się spisać w domuw dogodnym dla siebie terminie nie czekając na kontakt z rachmistrzem.

             

            Aplikacja spisowa NSP 2021 zostanie udostępniona 1 kwietnia na stronie https://spis.gov.pl/. Do elektronicznego formularza zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki. Dla cudzoziemców bez numeru PESEL przewidziano odrębny tryb logowania z wykorzystaniem poczty e-mail.

             

            Osoby, które nie mają komputera lub Internetu, powinny zgłosić się do Urzędu Gminy/Miasta. Na spisującą się osobę będzie czekać specjalnie przygotowane stanowisko komputerowe z dostępem do sieci internetowej.

             

            Rachmistrz tylko w ostateczności

             

            Jeżeli z ważnych powodów nie spisaliśmy się przez Internet, musimy spodziewać się telefonu lub nawet wizyty rachmistrza. Jeśli do tego dojdzie, nie możemy mu odmówićudzielenia odpowiedzi. Z tego względu – podkreślmy to raz jeszcze – warto spisać się samodzielnie przez Internet odpowiednio wcześniej w dogodnym dla nas terminie.

             

            Na terenie województwa mazowieckiego będzie pracować 2,5 tys. rachmistrzów spisowych. Dane odnośnie tożsamości rachmistrza będziemy mogli zweryfikować dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99,w aplikacji „Sprawdź rachmistrza” na stronie https://spis.gov.pl, a także na stronie internetowejUrzędu Statystycznego w Warszawiehttps://warszawa.stat.gov.pl/.

            Dane będą bezpieczne

             

            Ochrona danych zbieranych podczas spisów powszechnych i wszystkich innych badań ma dla polskiej statystyki publicznej bezwzględny priorytet. Wypełniając formularz spisowy NSP 2021 możemy być pewni, że dane nie będą ujawnione ani przekazane innym podmiotom.

             

            Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych. Osoby wykonujące prace spisowe – rachmistrzowie i pracownicy statystyki publicznej - są obowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Za jej złamanie grozi do lat 3 kary pozbawienia wolności.

             

            Więcej informacji: https://spis.gov.pl/

            Infolinia spisowa: 22 279 99 99

             

             

            Kontakt dla mediów:

            Marcin Kałuski

            e-mail: M.Kaluski@stat.gov.pl

            tel. 22 464 20 91

            tel. kom. 783 940 141

             

          • NAUCZANIE W TRYBIE HYBRYDOWYM W KL. I-III

          •  W dniach 15.03.2021r. -28.03.2021r. klasy I i III Szkoły Podstawowej
            w Obierwi funkcjonować będą w trybie hybrydowym.

            Tryb hybrydowy ma na celu zmniejszenie ilości dzieci przebywających w jednym czasie w budynku szkoły ze względu na sytuację epidemiologiczną i wzrost zachorowań w naszym województwie.

            Hybrydowy tryb nauczania zakłada naukę stacjonarną naprzemiennie z nauką zdalną, wg zasady:

            ·        nie więcej niż 50 % uczniów będzie mieć zajęcia w budynku szkoły

            ·        co najmniej 50% uczniów będzie mieć lekcje zdalne.

             

            Harmonogram nauczania w trybie hybrydowym kl. I-III

            *W przypadku przedłużenia hybrydowego trybu nauczania na kolejne tygodnie harmonogram zostanie powielony (obowiązywać będzie taki sam układ). Dzięki temu zachowana zostanie proporcja dni nauki stacjonarnej i zdalnej dla klas.

             

            Posiłki:

            W dniu nauki stacjonarnej uczniowie zapisani na posiłki mogą z nich korzystać
            w szkole. W pozostałe dni obiady można odebrać ze szkoły lub z nich zrezygnować
            po uprzednim powiadomieniu sekretariatu szkoły.

            Świetlica:

            W dni nauki stacjonarnej uczniowie zapisani do świetlicy mogą korzystać z zajęć
            w świetlicy.

            Zajęcia pozalekcyjne:

            Zajęcia pozalekcyjne (dydaktyczno-wyrównawcze, korekcyjno-kompensacyjne i inne rozwijające zainteresowania) odbywają się w dni nauki stacjonarnej w budynku szkoły, a w pozostałe dni zdalnie.

            Zajęcia indywidualne:

            Zajęcia indywidualne (logopedyczne, rewalidacyjne) będą odbywać się zgodnie
            z obowiązującym harmonogramem. W celu ewentualnej zmiany trybu, dni w których odbywają się zajęcia indywidualne prosimy o kontakt bezpośrednio  z nauczycielem prowadzącym zajęcia.

             

          • Bal karnawałowy

          • W oddziale przedszkolnym odbył się długo wyczekiwany przez dzieci bal karnawałowy. W tym dniu sala lekcyjna zmieniła się w zaczarowaną krainę pełną księżniczek, zwierzątek i bajkowych bohaterów. Przy skocznej muzyce przedszkolaki wesoło tańczyły oraz brały udział w konkursach z nagrodami. Z niecierpliwością czekamy na kolejny taki bal!!!

          • ZEBRANIE Z RODZICAMI

          •  

             

            01.02.2021r. (poniedziałek)

            Porządek spotkań rodziców z wychowawcami:

             

            kl. I - godz. 1600– sala nr 24 (piętro)

            kl. III  - godz. 1700 – sala nr 23 (piętro)

            kl. IV - godz. 1600 – sala nr 22 (piętro)

            kl. V - godz. 1700 – sala nr 18 (piętro)

            kl. VI - godz. 1700-  sala nr 11 (parter)

            kl. VII - godz. 1600- sala nr 10 (parter)

            kl. VIII - godz. 1600 - sala nr 9 (parter)

             

            kl. "0"- spotkanie dnia 02.02.2021r. (wtorek) godz. 13.00 - sala 3 (wejście boczne do oddziału)

             

            Prosimy o zachowanie należytego reżimu sanitarnego po wejściu do szkoły i podczas spotkań.

          • DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2021

          • Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. W tym roku uroczystość ta przebiegała w nieco odmienny sposób. Z racji tego, że babcie i dziadkowie nie mogli nas odwiedzić w szkole, uczniowie nagrali dla nich kilka krótkich filmików. Recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki. Poprzez to chcieli wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Pewna sentencja głosi: Serce  jest bogactwem, którego się nie sprzedaje ani nie  kupuje, ale które się ofiarowuje” (Gustaw Flaubert).  Dlatego też dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło. Życzymy im dużo zdrowia, samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

          • TYTKA CHARYTATYWNA 2020

          • „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec Wasz  jest miłosierny” ( Łk 6,36).

            Szkolne Koło Caritas działające przy Szkole Podstawowej w Obierwi we współpracy z Parafią w Obierwi przeprowadziło akcję "Tytka charytatywna". Była to zbiórka artykułów spożywczych i chemicznych. Bardzo cieszymy się, gdyż w tym trudnym czasie dzięki bardzo dużej ofiarności naszych uczniów, rodziców i nauczycieli udało się napełnić 6 „Tytek charytatywnych”. Zostały one przekazane potrzebującym osobom starszym z naszej miejscowości. Dziękujemy za ofiarność!

          • Zaproszenie na konferencję on-line

          •  

            W imieniu Kuratorium Oświaty w Warszawie zapraszamy Rodziców uczniów i Nauczycieli naszej szkoły na konferencję on-line: "Współczesny wymiar bezpieczeństwa w szkołach i placówkach w okresie pandemii" organizowaną w dniu 8 grudnia 2020 r. w godz. 12.00- 14.20 przez Kuratorium Oświaty w Warszawie, przy współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.

             

            Konferencja będzie dostępna pod linkiem:

             https://youtu.be/SVgGYIC0cHg