• DOBRY START!

• Zaczynamy dobrze nowy rok szkolny. Mamy się czym pochwalić!!!

MOBILNA PRACOWNIA KOMPUTEROWA!!!

Taką nagrodę otrzymała SZKOŁA PODSTAWOWA W OBIERWI  za udział w konkursie  #OSEWyzwanie”

Do konkursu mogły przystąpić szkoły z miejscowości do 50 tysięcy mieszkańców, które zgłosiły się do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej i programu mLegitymacja szkolna prowadzonych przez Państwowy Instytut Badawczy NASK pod auspicjami Ministerstwa Cyfryzacji. To niezwłocznie uczyniła nasza szkoła. Dodatkowo punktowane było przesłanie pracy na konkurs plastyczny „Smart szkoła” jak i  zgłoszenie placówki do programów OSE Hero i CodeWeekynika, że do konkursu zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski, najwięcej jednak z województwa mazowieckiego i lubelskiego. Zdecydowano o przyznaniu 764 nagród, w tym 125 dla szkół z naszego województwa.’’

No i udało się!!! 18 września Nasza Pani Dyrektor otrzymała bardzo ważny telefon. Dowiedziała się, że nasza szkoła została wylosowana  i otrzymała pracoklasownię. Radości nie było końca. Pani Agnieszka Szczubełek potwierdziła odebranie przyznanej nagrody podczas konferencji „OSEregio -  o Internecie dla szkół i nowoczesnych technologiach w edukacji” w Ostrołęce.

Współautorem tego ogromnego dla nas sukcesu jest Kacper Wołosz – uczeń klasy siódmej, który wykonał ciekawą pracę plastyczną ,,Smart szkoła”. Nasz rozwojowy siódmoklasista oczyma wyobraźni przedstawił szkołę przyszłości.  Nauczyciele, trzymajcie się na baczności, przyszłość nie jest dla nas świetlana,  w prognozie Kacpra nie my, tylko roboty wykonują za nas ,,robotę”. W sumie, czemu nie! Może ta prognoza wcale nie jest taka zła. Jak mówi znane powiedzenie: ,,Kto ma pilota, ten ma władzę” J

Kacperku!!!

Dyrektor Szkoły oraz Grono Pedagogiczne serdecznie dziękują za  aktywny udział w życiu szkoły. Mamie natomiast z serca gratulujemy kreatywnego syna.

Wspólnymi siłami uzyskaliśmy także bezpłatny i szybki dostęp do INTERNETU. Prawda, że było warto!!!

Z dobrym początkiem, dobry rok!!!

• WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

• Idea samorządności

Samorząd – to właśnie praca, żeby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem pracują, uczą się i pół dnia razem spędzają, żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał, nie wyśmiewał, a przeciwnie, żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się i pilnował porządku.

Czy Wiecie, że…?

Czy wiecie, że pierwszymi prekursorami do samorządności uczniowskiej byli: Janusz Korczak, Władysław Przanowski oraz Aleksander Kamiński? Idąc śladami wybitnych sylwetek, co roku w każdej polskiej szkole odbywają się demokratyczne wybory SU.

WYBORY Zarządu SU 2009/2020

Dnia 30.09.2019 r. w Szkole Podstawowej w Obierwi odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci do Samorządu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu.

Po przeliczeniu przez komisję, (tj.: Zuzannę Szczepanek, Aleksandrę Dębek oraz Amelię Dzięgielewską oraz opiekuna: P. Ewelinę Lipkę-Chudzik) wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu SU:

Przewodniczący: Małgorzata Sęk, klasa VIII

Zastępca przewodniczącego: Julia Waszkiewicz, klasa VI

Sekretarz: Gabriela Kowalczyk, klasa VI

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział, pozostałym uczniom za wysoką frekwencję, natomiast zwycięzcom gratulujemy i życzymy udanego roku.

Pan Wojciech Suska - NOWY PRZEWODNICZĄCY SU !!!

W roku szkolnym 2019/2020 stawiamy na męskie przewodnictwo. Pan Wojciech Suska przebił wszystkie Panie. Otrzymał najwięcej głosów. Serdecznie gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy !!!

Autor: Ewelina Lipka-Chudzik

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

• 2 września na świetlicy szkolnej zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Po odśpiewaniu hymnu narodowego, zebrani obejrzeli krótki film wyemitowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Przedstawiono w nim przede wszystkim atak na Wieluń 1 września 1939 roku o  4:45  rano. W ten sposób uczczono bohaterską walkę o wolność wszystkich tych, którzy oddali swoje życie za wolną Polskę.

Uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dokonała Dyrektor szkoły pani Agnieszka Szczubełek, która przedstawiła informacje o zmianach w reformie oświaty. W nowym roku szkolnym w Szkole Podstawowej w Obierwi będzie oddział przedszkolny oraz klasy II – VIII. Po okolicznościowych przemówieniach  uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.

W nowym roku szkolnym życzymy uczniom oraz nauczycielom wielu sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy.